1. Runda Sezonu 7


Pierwsza runda 7. sezonu Otwartej Indywidualnej Ligi Szachowej to niewątpliwie wydarzenie, na które gubińscy szachiści czekali z niecierpliwością. Nikt nie spodziewał się jednak, że już pierwsze pojedynki przyniosą tak wiele niespodzianek.

Najbardziej niecierpliwi byli prawdopodobnie debiutujący w najwyższej grupie rozgrywek Kalina Markowska, Dominik Więcek i Arkadiusz Pokora. Partie tych zawodników zapowiadają się niezwykle ciekawie gdyż dla większości zawodników Grupy A są oni niemal nieznani. Trudno jest z góry określić jak ta trójka zaprezentuje się w nowym sezonie.

Janczura, Czesław0 – 1Markowska, Kalina
Wilczyński, Dariusz0 – 1Głowiński, Daniel
Maciejczuk, Daniel1 – 0Zdanowicz, Paweł
Więcek, Dominik1 – 0Bezdziczek, Szymon
Bezdziczek, Artur1 – 0Pokora, Arkadiusz
Kowalski, Henryk1 – 0Drzewiecki, Zbigniew

Z całą pewnością niespodzianką są aż dwa zwycięstwa debiutantów! Kalina i Dominik wygrali swoje partie ku zaskoczeniu nieco bardziej doświadczonych rywali. Tej sztuki nie udało się dokonać Arkadiuszowi, który przegrał po jednostronnym pojedynku. Na pozostałych szachownicach bez niespodzianek – wygrywali silniejsi: Henryk Kowalski ze Zbigniewem Drzewieckim, Daniel Głowiński z Dariuszem Wilczyńskim i Daniel Maciejczuk z Pawłem Zdanowiczem.

W grupie B gra aż 5 nowych zawodników ale o zdobycze punktowe nie było tak łatwo. Debiutujący Wiktor, Alan, Michał Mołczan i Wojtek przegrali swoje partie. Natomiast Andżelika wygrała z Adamem udowadniając, że także w Grupie B debiutant może wygrać z bardziej doświadczonym przeciwnikiem. Jedynym pojedynkiem stałych bywalców grupy B była partia Julii i Szymona. Po bardzo trudnej partii wygrała młodsza zawodniczka. Czyżby regularna praca przynosiła efekty? Z pewnością ale Szymon też w tym sezonie nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Jasion, Wiktor0 – 1Kalinowska, Kaja
Błocki, Michał1 – 0Michalski, Alan
Gancarz, Julia1 – 0Kurek, Szymon
Mołczan, Michał0 – 1Błaszków, Zuzanna
Lubiński, Wojciech0 – 1Bezdziczek, Grzegorz
Leer, Andżelika1 – 0Borkowski, Adam

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz